Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 501 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
Novinky
22.08.2019
Operační sety na míru dle požadavků zákazníka
Na základě Vašich požadavků Vám zhotovíme jakýkoli operační set, který bude vyhovovat Vašim potřebám a operačním výkonům. Po odsouhlašení zkušebního v... číst celé
17.05.2019
Nabízíme spolupráci distributorům zdravotnických materiálů
Jste distributor, nebo dodavatel do zdravotnických, veterinárních, nebo stomatologických zařízení? Hledáte spolehlivého partnera se kterým byste chtě... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Nepropásněte novinky, informace o dostupnosti zboží a cenové akce !

Můžete se kdykoli z odběru Newsleterů odhlásit. 

Sledujte nás na Facebooku
  1. Úvod
  2. ČLÁNKY
Náhled plastického chirurga na šicí materiály

Každý ve své profesi hledá ideální pracovní nástroj. Nástroj se kterým se mu dobře pracuje , který mu usnadňuje práci.
V případě plastické chirurga je tím nástrojem skalpel, pinzeta ,nůžky, jehelec  a kvalitní šicí materiál.
V této stati krátce pojednám o tom – co čeká plastický chirurg od šicího materiálu.

 
Atraumatický steh
 

Atraumatický steh znamená , že nit v jehle není fixována přes očko jehly- ale že nit je přímo zatavena do konce jehly a má prakticky stejnou sílu jako jehla sama. Znamená to tedy že  že celý šicí materiál se chová jako kompaktní systém, kdy  jehla přechází v nit  zcela plynule a bez nerovností. Při průniku  tkání jehla proniká otvorem  jen tak širokým- jako je šířka šicího materiálu sama. Tím se minimalizuje traumatizace tkáně ,kterou jehla proniká.

 
Ostrá pevná jehla
 

Délka šicího materiálu je standardně 45 a 70 cm. Při těchto délkách je jasné že při šití musí jehla pronikat tkání opakovaně – a tedy musí být  dostatečně   ostrá. Co se týká pevnosti jehly -při opakovaném úchopu jehly do jehelce se často jehla deformuje- poněvadž je ocel nekvalitní a příliš měkká. S takovouto jehlou se pak těžko pracuje a veškeré výhody jsou pak potlačeny.

Šicí techniky
 
Materiál nití se snadným, nedrhnoucím  průnikem a  hladkým povrchem .Tomu odpovídá monofilní vlákno, které je hladké., při průniku tkání nedrhne .Dalším parametrem který je chirurgem vyžadován je to ,aby se vlákno nekroutilo .Je velmi nepříjemné, když při uzlení stehu přes jehelec Vám konec vlákna různě vlaje a kroutí se. Dále by mělo být vlákno natolik poddajné ,aby umožnilo vytvoření dostatečného počtu uzlů bez toho aniž by docházelo k samovolnému rozuzlování. Pokud je vlákno příliš tuhé, mají uzly tendenci se rozuzlovávat a je nutné pak naložit uzlů více a větší silou tyto uzly dotahovat.
 
Cena
 

V dnešní těžké  ekonomické situaci je bohužel lékař nucen sledovat i tento faktor. A tak  pak vyhodnocuje  parametr- cena-výkon , kdy porovnává kvalitu materiálu s cenou výrobku.

Možno říct ,že v tomto směru  šicí materiál firmy  GMD v zastoupení  firmoy Medicross splňuje ty nejpřísnější nároky a požadavky.

Odkaz na prodej zde

Kontakt na prodejce zde

Zabraňuje nošení chirurgické masky nakažení chřipkou ?

Chřipková sezóna 2018–2019 sice nemusí být tak závažná jako v loňském roce, ale chřipka není nikdy bez rizika. Chřipka, která je již „rozšířená“ ve 36 státech, si dosud vyžádala životy nejméně 22 dětí (a mnoha dospělých). Obzvláště znepokojující je skutečnost, že chřipkový virus nevyžaduje kýchání nebo kašel, může se šířit jednoduše dýcháním.

Výsledek obrázku pro wearing face mask in public

Předcházet nakažení chřipkou můžeme důkladnou hygienou, mytím rukou, apod.. Nyní, někteří lidé posouvají prevenci o krok dále, oblékají si chirurgické masky a to z důvodu vlastní ochrany před nakažením, tak i zabránění šíření chřipky, kterou již mají. Uživatelé masky dokonce hrdě zveřejňují své obrázky pod #flumask na Instagramu.

Ale je oparvdu používaní masky chytrou strategií nebo pouze přehnanou reakcí na ,,chřipkový strach"?

"Ano, chirurgická maska ​​může pomoci zabránit chřipce," říká MUDr. S.Mossad, specialista na infekční choroby na klinice Cleveland. "Chřipka je přenášena ve vzduchových kapičkách, takže maska ​​ mechanicky zabrání viru chřipky v napadeníní jiných lidí." Funguje to obousměrně, říká Dr. Mossad, zabraňuje přenosu viru chřipky na ostatní a chrání nositele masky před infekcí.

Chirurgické masky, které zabraňují chřipce, lze zakoupit jak v lékárnách, tak i online a nemusí být nikterak drahé, aby vám pomohly. "Jednoduchá jednorázová maska ​​je dostačující, ujistěte se, že je na obalu uvedeno, že chrání před částicemi ve vzduchu," říká MUDr. Susan Besser, lékařka rodinného lékařství z Mercy Personal Physicians v Overlea v Baltimoru. "Jednorázové jsou nejlepší a po každém použití byste měli masku zlikvidovat," říká Dr. Besser. "Pokud maska ​​zvlhne - účinnost jejího ochranného účinku se sníží."

Pamatujte, že maska ​​není 100% účinná a měla by doplňovat, nikoli nahrazovat jiné ochranné strategie. Pokud máte chřipku, tak první, co můžete udělat, abyste se vyhnuli jejímu rozšíření na ostatní, je zůstat doma, poznamenává Dr. Besser. Mytí rukou, zakrývání nosu a úst, když kašlete nebo kýcháte (záhybem ruky, nikoli rukou), je stále základní prevencí.

Zatímco chirurgická maska ​​je obecně solidní strategií v boji proti chřipce, pokud jste naprosto zdravý a jednoduše hledáte klid mysli, odborníci nejsou zcela zajedno, pokud jde o nutnost přidání masky do rutinního vyhýbání se chřipce. .

"Myslím, že nosit masku po celou dobu na veřejných místech, aby se zabránilo přenosu chřipky, se nedoporučuje pro velkou většinu populace," říká Dr. Mossad. Na druhé straně by pacienti s oslabeným imunitním systémem (v důsledku nemoci, užívání léků nebo po transplantacích) měli mít vždy po ruce masku, pokud se ocitnou v prostoru s větší koncentrací lidí, například v MHD, nákupních centrech, apod.

Dr. Besser souhlasí: „Můj osobní názor je, že masky pro zdravé jedince jsou více nepříjemné než užitečné. Pokud skutečně používáte masku pro ochranu nebo prevenci, museli byste ji nosit prakticky 24/7, abyste se vyhnuli jakémukoli možnému nakažení. Ale pokud jste akutně nemocní, použijte prosím masku. Pomůžete ostatním udržet si zdraví a vyhnout se šíření chřipky. “

Důvody přechodu na jednorázové zdravotnické materiály

Při rozhodování mezi opakovaně použitelnými zdravotnickými prostředky a jednorázovými zdravotnickými prostředky musí zdravotničtí pracovníci zvážit výhody a nevýhody každého z nich. Pro začátečníky zahrnují zdravotnická zařízení také širokou škálu kategorií. Ať už jsou zdravotnické prostředky určeny k jednorázovému použití nebo opakovaně použitelné položky, může to být jakékoli zařízení nebo část zařízení nebo nástroj se zdravotnickými aplikacemi, určené a používané pro hodnocení, monitorování, diagnostiku a léčbu pacientů.

Co jsou to zdravotnické prostředky pro jedno použití?

Zařízení na jedno použití jsou zařízení, která se používají u jednoho pacienta pouze během jedné procedury a poté se zlikvidují. Opakovaně použitelné zdravotnické prostředky jsou ty, které vyžadují přepracování po proceduře, jako je čištění, dezinfekce a sterilizace. Při výběru jednorázového předmětu, nebo opakovaně použitelného zdravotnického prostředku by měl být faktor číslo jedna, který je třeba zvážit, veden jakýmkoli rizikem pro bezpečnost pacienta. Kromě takových rizik, jako je kontaminace a infekce. Další faktory, které je třeba zvážit, jsou dopady na životní prostředí, nákladová efektivita a úspora času.

Co je jednorázové zdravotnické vybavení

Není pochyb o tom, že v průběhu let dochází k přechodu na jednorázové zdravotnické potřeby a zdravotnické prostředky pro jedno použití a tento trend se pravděpodobně zvýší. Infekce spojené se zdravotní péčí (HAI) jsou skutečnou hrozbou pro pacienty a mohou být velmi nákladné pro nemocnice a kliniky a mohou být vystaveny pojistným nárokům.Opakovaně použitelné zdravotnické prostředky vždy nesly určitý stupeň rizika křížové kontaminace, infekcí v místě chirurgického zákroku a HAI - mnohem vyšší než jednorázové zdravotnické prostředky. Operace a postupy s opakovaně použitelnými zdravotnickými prostředky vystavují pacienty zbytečnému riziku. Zařízení na jedno použití jsou sterilizované, individuálně balené, jednorázové nástroje, které nepředstavují žádné riziko, které nástroje pro opakované použití představují. To je hlavní důvod, proč došlo k posunu v používání zdravotnických prostředků pro jedno použití a jednorázového zdravotnického materiálu.

Zvážení výhod a nevýhod: Jednorázové zdravotnické potřeby vs. opakovaně použitelné zdravotnické prostředky

Nejvýznamnějším problémem zdravotnických prostředků na jedno použití a jednorázového spotřebního materiálu je nárůst biomedicínského odpadu a souvisejících environmentálních problémů. Likvidace biomedicínského odpadu - dodávek, materiálů a zařízení kontaminovaných krví, tělními tekutinami, sekrecemi nebo exkrecemi - se musí řídit určitými protokoly. Biomedicínský odpad je považován za nebezpečný odpad a jeho nesprávná likvidace může způsobit křížovou kontaminaci a HAI.  Celosvětově zdravotnická zařízení - nemocnice, kliniky, laboratoře, ordinace lékaře - produkují téměř 2 miliardy tun biomedicínského odpadu ročně.

Zdravotní odpad je rozhodujícím faktorem při zvažování použití zdravotnických prostředků pro jedno použití oproti opakovaně použitelnými zdravotnickým prostředkům. Protože tyto odpady jsou považovány za nepřátelská vůči životnímu prostředí, tak se stále vynakládá značné úsilí při hledání  řešení tohoto problému. Některé společnosti nabízejí biologicky rozložitelná plastová zařízení. Nákladově efektivnějším řešením problému s odpadem je recyklace jednorázových nástrojů. Jednorázové výrobky vyrobené z termoplastu nabízejí životaschopné řešení šetrné k životnímu prostředí, protože je lze snadno recyklovat.

Nástroje pro opětovné použití mají navíc svůj vlastní soubor environmentálních otázek, které je třeba řešit. Dekontaminace a sterilizace spotřebují velké množství vody, detergentů, chemických dezinfekčních prostředků, specializovaných čisticích zařízení, výroby páry a elektřiny pro přepracování zdravotnických prostředků pro opětovné použití. Dopad těchto detergentů a dezinfekčních prostředků na životní prostředí představuje ekologické problémy a energie k jejich čištění je velmi nákladná.

Celkově se jedná o velmi nákladný proces na opakované použití zdravotnického prostředku. Zabere to čas a sčítají se „skryté“ náklady spojené s opakovaně použitelnými zdravotnickými prostředky. Běžné náklady na přepracování zdravotnických prostředků zahrnují čistící prostředky, personál a školení personálu, vybavení, dekontaminaci nebo sterilizaci, opravy a výměnu, sledování a účetnictví a další související údržbu. Zařízení na jedno použití jsou dodávána a připravena k okamžitému použití a při přepracování se nestráví žádný čas. Je to další důvod, proč se zdravotnické prostředky pro jedno použití stávají atraktivní alternativou k opakovaně použitelným zařízením.

Zdravotnické potřeby pro jedno použití: bezpečnější, úspora času a nákladově efektivní

Při zvažování výhod a nevýhod nákupu a používání jednorázového zdravotnického materiálu nebo jednorázových zdravotnických prostředků oproti opakovaně použitelným zdravotnickým zařízením je faktorem číslo jedna ochrana pacientů. V tomto ohledu nabízejí zdravotnické prostředky pro jedno použití větší ochranu než zdravotnické prostředky pro opakované použití. Výhody zdravotnických prostředků pro jedno použití - žádné riziko HAI z produktu, okamžité použití a snižování ekologické zátěže - se ukázaly být nákladově efektivnější a časově úspornější než opakovaně použitelné zařízení a materiály. Přestože stále existuje místo pro opakovaně použitelné prostředky v lékařské praxi a ve zdravotnictví, trend v používání zdravotnických prostředků na jedno použití a jednorázového zdravotnického materiálu se bude i nadále rozšiřovat, protože novější, efektivnější technologický pokrok ve výrobě přispívá k výrobě kvalitnějších nástrojů za nižší náklady.

Nepropásněte novinky, informace o dostupnosti zboží a cenové akce !
Můžete se kdykoli z odběru Newsleterů odhlásit. 
Kde nás najdete

Chopinova 523/10

Ostrava

702 00

 
 

 

Kontakty
Logo
(Po-Pá, 8-16 hod.)
coypyright © 2019 medicross.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz